paź 27

Bez nazwyHiszpańska La Liga Santander wrze! Dzieje się tak, albowiem widzimy w tym sezonie wielkie zwroty akcji i kolejną walkę Realu Madryt z Barceloną, o tytuł mistrza ligowego. Trudno stwierdzić na ten moment, kto wygra sezon, pomimo sporej już przewagi Barcelony nad Realem.

 Początek sezonu pokazał jednak, że kibice żadnego z zespołów nie mogą być spokojni, albowiem każda z drużyn potrafi złapać mocną zadyszkę, co przekłada się potem na wyniki spotkań, czego w tym sezonie doświadcza bardziej Real Madryt.

 Z czego to wynika ? Jedni mówią o dalszym braku motywacji, inni o kontuzjach, natomiast najbliżej tego jest stwierdzenie, że Real Madryt za bardzo jest eksplatowany podczas przerwy ligowej, robiąc sobie wycieczki po całym globie. Idealnym przykładem tego są Chiny i Stany Zjednoczone, które pojawiają się w tym momencie co roku. Dodając do tego zmiany klimatów, długie podróże i potrzebę startowania w kolejncyh meczach ligowych, piłkarze są faktycznie, w dużym stopniu eksploatowani na obszarze całego roku.

 Barcelona starała się pod tym względem tonować przeloty i mecze, co dało im większy spokój w lidze. Pomimo słabego startu i mocnej przegranej w dwumeczu o superpuchar Hiszpanii, to właśnie Barcelona jest dziś największym przeciwnikiem, który ma do powiedzenia najwięcej. Sama sytuacja w tabeli pokazuje to jasno, ponieważ Real ma bardzo duże starty do Barcelony, co tylko pokazuje, że sezon może być już w tym momencie stracony. Na dobrą sprawę wystarczy jedna przegrana, aby już praktycznie pożegnać sie z tytułem w tym roku.

 Czy jednak Barcelona faktycznie utrzyma przewagę ? Przyznać trzeba, że kontuzję oszczędzają Katalończyków, co jest kluczem do ich sukcesu w tym sezonie. Kiedy gracze Realu co chwile wylatują z boiska, mając kolejne urazy, Barcelona idzie z praktycznie niezmienionym składem do przodu..

 Mecze La Liga Santander cały czas emituje Eleven Sports. Również w internecie, można oglądać relacje, które oferuje bukmacher live, prowadzący zakłady bukmacherskie online w naszym kraju. Jest to również istotny sponsor, który wspiera takie drużyny jak Śląsk Wrocław!

Autor laligaplOdpowiedz

Musisz się  zalogować żeby skomentować ten post.